امروز یکشنبه ، ۳ تیر ۱۴۰۳

مراسم رونمایی از سامانه سراسری مشاوره، اعزام نیروی کار به خارج از کشور و جدب نیروی کار ایرانی از خارج از کشور

مراسم رونمایی از سامانه سراسری مشاوره، اعزام نیروی کار به خارج از کشور و جدب نیروی کار ایرانی از خارج از کشور، سرمایه گذاری و خدمات بین المللی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید. در این مراسم که به همت مرکز کار ایران و پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و با حضور مسئولین ارشد اجرایی کشور از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه شهید بهشتی، قوه قضائیه، دادگستری استان تهران، وزارت کار، مجلس شورای اسلامی، سازمان متخصصین ایران، موسسه مشاوره ایرانیان خارج از کشور و میهمانان دیگر برگزار شد سخنرانان ضمن تقدیر از مرکز کار ایران و دانشگاه شهید بهشتی برای راه اندازی این سامانه، از ابعاد مختلف ضرورت ایجاد و توسعه این سامانه و تاثیرات آن را بر روی بخش اعزام به خارج از کشور مورد بررسی قرار دادند. پوشش خبری این مراسم نیز از شبکه های مختلف سازمان صدا و سیما، اخبار سراسری سیما، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری به نحو چشم گیری صورت پذیرفت.

 


با انجام مراسم رونمایی از سامانه سراسری مشاوره، اعزام نیروی کار به خارج از کشور و جدب نیروی کار ایرانی از خارج از کشور، سرمایه گذاری و خدمات بین المللی در دانشگاه شهید بهشتی این سامانه رسماً فعالیت خود را آغاز کرد. در این سامانه در دو بخش مجزا خدمات منحصر بفردی به متقاضیان اعزام به خارج از کشور در قالب کاری، تحصیلی، اقامتی، سرمایه گذاری و… و موسسات اعزام کننده ارائه می شود. با آغاز به کار این سامانه، بیش از 83 موسسه ضمن ثبت نام در سامانه، خدمات خود را به متقاضیان اعزام به خارج از کشور ارائه می نمایند.


مراسم رونمایی از سامانه سراسری مشاوره، اعزام نیروی کار به خارج از کشور و جدب نیروی کار ایرانی از خارج از کشور، سرمایه گذاری و خدمات بین المللی در دانشگاه شهید بهشتی با پوشش خبری گسترده ای از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی و بخش های مختلف اخبار سراسری و همچنین خبرگزاریهای معتبر ( از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی- ایرنا، خبرگزاری دانشجویان ایران –ایسنا، خبرگزاری فارس، خبرگزاری اشتغال ایران و…) همراه گردید. در این مراسم پوشش خبری سخنرانی میهمانان از نقاط پر اهمیت این مراسم بود.

 به منظور ارائه خدمات مرتبط با اشتغال و آموزشهای مهارت محور در سطح بین المللی، رئیس مرکز کار ایران و رئیس دانشگاه شمال غرب چین (North West University) طی نشستی زمینه های همکاری متقابل و همچنین تعریف فرصتهای کاری مشترک را در ذیل قراردادها امضای شده اخیر میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت چین (قرارداد 25 ساله) را مورد بررسی قرار داده و مقرر گردید با همکاری مشترک مرکز کار ایران، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شمال غرب چین، مرکز تخصصی مطالعات اقتصادی، اجتتماعی فرهنگی و اشتغال ایران و چین در تهران و شیان تاسیس و راه اندازی شود. دعوت از متخصصین ایرانی و چین برای تبادل نظر و عملیاتی کردن مفاد مورد توافق طرفین از دیگر بحث های اصلی صورت گرفته در این جلسه بود که طرفین نسبت به اجرایی شدن آن در زمان کوتاهی ابراز امیدواری کردند. برای اجرای مقاد توافق شده، مقر گردید کمیته اجرایی پیگیری این توافقات تشکیل گردد.

  • منتشر شده در 02 شهریور 1401
  • بازدید : 318 بازدید
  • تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ است.